Blog
A ruha teszi az embert - Mark Twain
Az egyre inkább kapcsolatokra épülő világban a jó kommunikáció elengedhetetlen új ismertségek kialakításához. A nyelv természetesen nélkülözhetetlen, de mi a helyzet a nonverbális kommunikációval - a ruháinkkal?
Megkértük Budapest egyik legjelentősebb férfiruházat-guruját, Simon Skottowe-t, aki egy Londonban tanult szabó, hogy adjon néhány stílus tippet, mit és ami még fontosabb, hogyan kell viselni.
Miért szükséges karbantartani az öltönyt?
A jó minőségű ruhadarabok gondozása művészetnek számít, azonban sajnos ez a szokás megfakult az évek során. Figyelembe véve a méretre készült, minőségi férfi öltöny elkészítési idejét és költségeit, érdemes betartani néhány alapvető szabályt, amelyek biztosítják dédelgetett ruhadarabjaink hosszú élettartamát.
Az öltönyök ápolása két területre osztható fel, a tárolásra és a tisztításra. A tisztítás pedig további részekre bontható: minden viselés után elvégzendő feladatok, alkalmi vasalás és teljes tisztítás.
Újra a nyakunkon a bálszezon és míg a hölgyeknek ez a legjobb lehetőség, hogy csillogjanak, addig az uraknak érdemes átgondoltan és kellőképp tájékozottan állni a ruhaválasztáshoz.
Az ősz amilyen hirtelen beköszöntöt, olyan hirtelen véget is ér, így itt az ideje, hogy a téli gardróbunkra is gondoljunk. Az év ezen időszakában az olasz édesanyák nekilátnak a hagyománynak számító „Ribaltare”-nak, amikor is a nyári ruhákat kitisztítják és elrakják, míg az őszi, téli szezon darabjait előveszik. Felesleges fáradozásnak tűnik? Ezesetben érdemes hinni az örökérvényű mondásnak, miszerint az édesanyák mindig jobban tudják. A megfelelően ápolt ruhadarabok ugyanis nem csak szebb látványt nyújtanak, de hosszabb életűek is. Az öltönyöktől az ingeken át a cipőkig, íme néhány hasznos tipp és trükk a gardróbod általános és szezonális ápolásához.
Míg a meleg beköszöntével a nőknek egyszerűbb dolga van, a férfiak számára a nyár egyet jelent az izzadtsággal szembeni állandó küzdelemmel. A jó hír, hogy átgondoltsággal és egy megfelelően felépített nyári ruhatárral egyszerre öltözhetsz elegánsan és kényelmesen még a szezon legmelegebb napjain is.
Míg a férfidivat sokkal lazábbá vált az elmúlt években azért akadnak még alkalmak, amikor a nyakkendő alapkövetelmény és megadja az öltözetnek azt az kis extra kifinomultságot és fényűzést, amitől különlegessé válik. Formális alkalmak, mint például esküvők, üzleti találkozók és különleges fogadások gyakran megkívánják egy jól megválasztott nyakkendő időtlen eleganciáját. Egy állásinterjú vagy szakmai előadás mind olyan alkalom, amikor a nyakkendő komolyságot kölcsönöz viselőjének és megmutatja a részletekre is kiterjedő figyelmét. Mindazonáltal a nyakkendő nem csak formalitás, de stílusos kiegészítő is, amely eredetiséget kölcsönöz a lazán elegáns öltözéknek, vagy hatást kelt egy társasági összejövetelen. Tehát akár különleges ünnepről, akár szakmai alkalomról van szó, rengeteg lehetőség adódik, hogy kihasználjuk egy gondosan kiválasztott, jól megkötött nyakkendő klasszikus báját.
A második fiú, Albert Grimaud, Comte d’Orsay, és Eleonore von Franquemont fia, Alfred d’Orsay, 1801-ben született Párizsban. Franciaország ekkor még megosztott volt a Bonaparték és a Bourbon-monarchia hívei között, és az amiensi béke (1802) csupán rövid lélegzetvételnyi szünetet biztosított az Európán végigsöprő háborúkban.
Beau Brummell a Regency korszak végső divatdiktátora volt, egy olyan férfi, aki viszonylag szerény kezdetekből indult, és a Walesi Herceg (későbbi régens herceg) közeli barátja és divattanácsadója lett. 1778-ban George Bryan Brummell néven született, és újraértelmezte kora társadalmi hierarchiáját, bebizonyítva, hogy a stílus és a karizma felérhet a nemesi származással. Felemelkedése olyan volt, mint egy Regency-korabeli influenszeré – csak kevesebb Instagrammal és több kifogástalanul megkötött nyakkendővel.
A póló kabát -ahogy a neve is sugallja- eredetileg arra szolgált, hogy a pólójátékosokat melegen tartsa a meccsek előtt, alatt és után. A pólót az Indiában szolgáló brit lovas tisztek hozták haza, miután találkoztak a játék modern verziójával Manipurban, a tizenkilencedik század közepén.
A bespoke öltöny készítésének folyamata.
Ahogy az a nevéből is látszik, a pólóinget először a lovaspólóhoz tervezték a tizenkilencedik század második felében Indiában, majd az 1920-as években már az európai versenyeken is megjelent.
A férfi pamut piké meznek általában rövid volt az ujja és viszonylag szűk a szabása, hogy ne gátolja a mozgást a felesleges anyag. Tökéletes volt a gyorsan mozó lovaspóló játékosok számára.
A tweed egy olyan alapvető, brit ruhadarab, ami árasztja magából a vidéki arisztokrácia hangulatát – gondoljunk csak a Downtown Abbey-re. Nos igen, de mit tud a tweed ezen túl? Honnan származik és mivel sikerült megőriznie helyét a brit stílusban és divatban az elmúlt évtizedekben? Ezeknek a rejtélyes kérdéseknek megválaszolásához a Londonban képzett szabóhoz, Simon Skottowe-hoz fordultunk segítségért.
Nem tudja, mit kérjen karácsonyra? Inspirációt keres, mi lehet a legjobb ajándék egy úriembernek? Íme pár ajándékötlet, ami megkönnyítheti a keresgélést.
„Jól öltözöttnek lenni olyan, mint szerelmi viszonyt folytatni ruháinkkal, játszani a mintákkal és
tökéletesen harmonikus kapcsolatba bájolni a színeket.”